Economist Contabil

Application deadline closed.

Descrierea postului

Descrierea jobului
Principalele responsabilitati includ lucrari de contabilitate financiara pentru clientii nostri si gestionarea relatiei cu acestia:Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei in vigoare (facturi de vanzari / achizitii, incasari si plati, deconturi etc.);

Realizeaza periodic confirmarile de sold cu partenerii (clienti si furnizori), pregateste si verifica fisele de cont si intocmeste diverse rapoarte solicitate de catre client;

Pregateste lucrarile de inchidere contabila pentru clientii alocati: verifica soldurile, conturile din balanta de verificare, pregateste jurnalele de vanzari si cumparari si deconturile de TVA, pregateste declaratiile fiscale la Bugetul de Stat si la Bugetul Asigurarilor Sociale, etc;

Realizeaza diverse activitati de analiza si control.Suntem, de asemenea, interesati de dezvoltarea profesionala a colegilor nostri. Oferim oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut, dinamic, centrat pe invatare, in cadrul unei echipe de profesionisti.

Pachetul salarial este adaptat la nivelul de experienta si expertiza.

Fotografii